NA ANTENIE: Lista Przebojów

Lech z pierwszymi punktami w Lidze Europy!

Publikacja: 05.11.2020 g.20:41  Aktualizacja: 06.11.2020 g.11:53 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań odnieśli pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy! Kolejorz wygrał przy Bułgarskiej z belgijskim Standardem Liege 3:1.
lech poznań standard liege liga europy - Lech Poznań

Do przerwy poznaniacy prowadzili 2:1, zdecydowanie lepiej prezentując się w ataku, niż w defensywie. Gole dla lechitów strzelali Michał Skóraś oraz Mikael Ishak. Bramkę kontaktową dla gości zdobył Maxime Lestienne.

Tuż po przerwie swoje drugie trafienie zanotował Ishak, a Kolejorz już nie popełnił błędu z pierwszej odsłony i nie dał Belgom nadziei na korzystny rezultat. Mógł wygrać nawet wyżej, ale raz rywale wybijali piłkę z linii bramkowej, a raz stuprocentowej okazji nie wykorzystał Jakub Kamiński.

Sukces poznaniaków był zasłużony, a trener Dariusz Żuraw chwalił przede wszystkim ofensywną grę swoich podopiecznych.

W drugim spotkaniu tej grupy Benfica Lizbona zremisowała z Rangersami 3:3. Obie te ekipy prowadzą w tabeli z siedmioma punktami. Lech jest trzeci z jedną wygraną na koncie.

Kolejorz wciąż zachowuje szansę awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Następny mecz rozegra za trzy tygodnie w Liege.