NA ANTENIE: Rock pod flagą południa

Lech znowu stracił punkty! Remis przy Bułgarskiej

Publikacja: 22.11.2020 g.14:29  Aktualizacja: 23.11.2020 g.21:01 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań zremisowali u siebie z Rakowem Częstochowa 3:3 (1:2) w meczu 10. kolejki ekstraklasy.
Jakub Moder Lech Poznań - Lech Poznań

W 92 minucie poznańskich obrońców ośmieszył 18-letni Daniel Szelągowski. Młody piłkarz Rakowa zdobył bramkę po rajdzie przez pół boiska. Przez kilkanaście sekund żaden z poznaniaków nie przerwał jego akcji.

Zresztą, defensywa Lecha słabo spisywała się już w pierwszej połowie, trafienia Ivi Lopeza i Oskara Zawady dawały prowadzenie przyjezdnym już 2:0. Później Kolejorz zabrał się do roboty, gole Mikaela Ishaka i Jakuba Modera z rzutu karnego dały wyrównanie, a piękna bramka Daniego Ramireza pozwoliła nawet gospodarzom objąć prowadzenie. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia trzech punktów. Na pomeczowej konferencji prasowej poirytowania nie ukrywał trener Lecha Dariusz Żuraw.

Chciałbym powiedzieć coś mądrego, ale... Kolejny mecz, w którym w ostatniej akcji meczu tracimy bramkę i punkty. Trudno jest zebrać myśli. Gdy wydawało się, że te trzy punkty zostaną w Poznaniu przytrafiła się akcja, którą trudno mądrze opisać i ubrać w słowa. Kolejna strata punktów, która niezmiernie boli.

Wcześniej dla Rakowa trafiali także Ivi Lopez oraz Oskar Zawada. Z kolei dla Lecha - Mikael Ishak, Jakub Moder i Dani Ramirez. W tabeli strata Kolejorza do częstochowian wciąż wynosi 11 punktów.

W tabeli strata Lecha do Rakowa wciąż wynosi aż 11 punktów. W czwartek podopieczni dariusza Żurawia zagrają w Lidze Europy ze Standardem Liege.