NA ANTENIE: AUSTIN (2024)/DASHA

Ligowa sobota w pigułce

Publikacja: 17.11.2018 g.21:07  Aktualizacja: 17.11.2018 g.21:14 Dawid Cytrowski
Wielkopolska
Porażki piłkarzy Warty Poznań i siatkarek Energi MKS-u Kalisz to najważniejsze wydarzenia sportowej soboty w regionie.
drużyna warta poznań - Warta Poznań Twitter
/ Fot. (Warta Poznań Twitter)

W Fortuna 1. lidze kolejna porażka piłkarzy Warty Poznań. Choć Zieloni prowadzili do 88. minuty meczu z Garbarnią Kraków 1:0 po trafieniu Grzegorza Szymusika, to jednak w końcówce stracili dwie bramki i przegrali 1:2.

Nienajlepsze informacje także z Kalisza. Tam w meczu siatkarskiej Ekstraklasy pań miejscowy Energa MKS uległ drużynie Volley Wrocław 0:3, w setach do 23, 18 i 21.W niedzielę o 18 Enea PTPS Piła zagra na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. W I lidze pań Enea Energetyk Poznań uległ liderującej Solnej Wieliczka 2:3.

W I lidze koszykarzy Jamalex Polonia Leszno wygrała z WKK Wrocław 72:64, a Biofarm Basket Poznań uległ na wyjeździe GKS-owi Tychy 83:94. Na zapleczu ekstraklasy pań MUKS Poznań przegrał z Grotem Pabianice 39:59. W niedzielę Tęcza Leszno zagra z trzecim zespołem Enei AZS Gorzów Wielkopolski, a rezerwy AZS-u Poznań zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

W I lidze piłkarzy ręcznych MKS Real Astromal Leszno pokonał Politechnikę Łódzką 26:25. Grunwald Poznań wygrał z ŚKPR-em Świdnica 25:23. Po rzutach karnych wygrała z kolei Ostrovia, która była skuteczniejsza od Forzy Wrocław. Po 60 minutach był remis 21:21. W I lidze kobiet KS AP Poznań pokonał Dwójkę Łomża 34:25. W niedzielę wielkopolskie derby, czyli starcie MKS-u Urbis Gniezno ze Spartą Oborniki.

W sobotę zainaugurowano także kolejny sezon futsalistek. Zawodniczki AZS UAM Poznań pewnie pokonały Uniwersytet Warszawski 3:0.