NA ANTENIE: 5-5-7/PAT METHENY GROUP

Malta i nie tylko

Publikacja: 25.05.2019 g.22:23  Aktualizacja: 26.05.2019 g.11:26 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Zmagania kajakarzy na Malcie, rywalizacja florecistów na Morasku i medalowe potyczki hokeistów na trawie - to najciekawsze wydarzenia sportowej soboty w Poznaniu.
wioślarstwo malta zawody poznań - Sandra Soluk
/ Fot. Sandra Soluk

Trzy medale zdobyli polscy kajakarze podczas sobotnich finałów zawodów Pucharu Świata, które trwają na poznańskim torze regatowym Malta. Srebrny krążek na dystansie 500 m wywalczyła dwójka kanadyjkarzy Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński. Na trzecim stopniu podium stanęli z kolei: Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz w kajakowych jedynkach na 200 m oraz kanadyjkarz Warty Poznań Tomasz Kaczor na 1000 m. W niedzielę ciąg dalszy pucharowych zmagań - wyścigi finałowe zaplanowano od 11.30.

Martyna Synoradzka z AZS AWF Poznań wywalczyła tytuł indywidualnej mistrzyni Polski we florecie. W finałowym pojedynku turnieju, który odbył się w hali na poznańskim Morasku pokonała Martynę Jelińską z Budowlanych Toruń. Brązowe medale zdobyły dwie inne zawodniczki AZS AWF - Martyna Długosz i Katarzyna Lachman. Wśród florecistów najlepszy był wrocławianin Leszek Rajski. Wielkopolan na podium zabrakło. W niedzielę przy Zagajnikowej odbędą się turnieje drużynowe.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zremisowali z Pomorzaniem Toruń 2:2 w pierwszym spotkaniu finałowym mistrzostw Polski. Rewanżowy mecz rozegrany zostanie w niedzielę. Z kolei w starciu o brąz Warta Poznań przegrała z LKS Rogowo 3:4.

A w pierwszym spotkaniu barażowym o miejsce w ekstraklasie szczypiorniści Nielby Wągrowiec ulegli na własnym boisku Stali Mielec 28:35.