NA ANTENIE: CLOSING TIME/LEONARD COHEN

Medale na wodzie

Publikacja: 28.05.2017 g.19:22  Aktualizacja: 28.05.2017 g.22:30 Wojciech Bernard
Pięć medali wywalczyli polscy wioślarze podczas mistrzostw Europy, które zakończyły się w czeskich Racicach.
wioślarstwo zawody - Poznań.pl
/ Fot. (Poznań.pl)

Swój mały wkład w ten dorobek mieli także zawodnicy z poznańskich klubów. Srebrne krążki zdobyła bowiem czwórka podwójna z Adamem Wicenciakiem z KW04 Poznań oraz Wiktorem Chablem z Posnanii w składzie.

Żadnej z polskich osad nie udało się natomiast stanąć na podium w niedzielnych finałach zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanych w węgierskim Szeged. Najlepiej spisali się kanadyjkarze Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań i olsztynianin Mateusz Kamiński, którzy w rywalizacji dwójek na 500 m zajęli czwartą lokatę. Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz na swoim koronnym dystansie 200 m finiszowała na szóstej pozycji.