NA ANTENIE: RIVER (EUROWIZJA 2022)/OCHMAN (EUROWIZJA 2022)

Niepotrzebny gol w końcówce. Lech pokonał Spartaka!

Publikacja: 10.08.2023 g.21:51  Aktualizacja: 11.08.2023 g.09:34 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań wygrali ze słowackim Spartakiem Trnava 2:1 w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Bramki dla Kolejorza zdobywali Filip Marchwiński i Kristoffer Velde. W końcówce dla gości trafił Lukas Stetina.
mid-23810491 - PAP/Jakub Kaczmarczyk

Przewaga Lecha była wyraźna, ale w pierwszej połowie gospodarze nie potrafili zamienić jej na gole. Swoje okazje marnowali m.in. Mikael Ishak czy Radosław Murawski. Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Kolejorza - już po kilkudziesięciu sekundach do siatki trafił Marchwiński. W 63. minucie było 2:0, po tym jak Velde wykorzystał dobre podanie od Marchwińskiego i pokonał bramkarza Spartaka.

Słowacy wykorzystali jedną z nielicznych sytuacji, którą stworzyli w tym spotkaniu. W 87. minucie Stetina strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie w kryciu obrony Lecha. Dzięki temu losy dwumeczu nie są jeszcze rozstrzygnięte. Rewanż w przyszły czwartek w Trnavie.