Pewna wygrana Lecha w Niecieczy!

Publikacja: 13.08.2021 g.19:54  Aktualizacja: 14.08.2021 g.12:48 Grzegorz Hałasik
Lech Poznań umocnił się na prowadzeniu tabeli piłkarskiej ekstraklasy.
lech poznań termalica  - Przemysław Szyszka  - Lech Poznań

W czwartej kolejce Kolejorz pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1. Poznaniacy bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie z rzutu wolnego trafił Barry Douglas, a po chwili na 2:0 podwyższył Joaao Amaral. W 42 minucie Mikael Ishak sfaulował przeciwnika w polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Piotr Wlazło. W 81. szwedzki napastnik Kolejorza zrehabilitował się za swój błąd i strzałem głową ustalił wynik meczu.

Mimo wygranej to był bardzo trudny mecz, dawno nie pamiętam tak ciężko wyszarpanego zwycięstwa swojej drużyny. Mimo szybkich dwóch bramek wiedzieliśmy, że przed nami wciąż trudne zadanie. Później zaczęliśmy mieć problemy i drugą część pierwszej połowy, to Termalica przeważała. Straciliśmy bramkę po rzucie karnym i zrobiło się niebezpiecznie. Początek drugiej połowy również nie był w naszym wykonaniu dobry. Na szczęście wybroniliśmy się w tych trudnych sytuacjach, następnie zaczęliśmy dokonywać korekt w ustawieniu i dzięki temu nie było już tak niebezpiecznie pod naszą bramką

- powiedział po meczu trener Maciej Skorża.

Po czterech kolejkach Lech ma w dorobku 10 punktów.

Jutro swój mecz rozegra poznańska Warta, która o 20.00 w Grodzisku Wielkopolskim podejmie Legię Warszawa.