NA ANTENIE: Mała czarna

Porażka Warty w Szczecinie

Publikacja: 18.02.2023 g.21:58  Aktualizacja: 19.02.2023 g.09:10 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań przegrali w Szczecinie z Pogonią 1:3 w meczu 21. kolejki ekstraklasy. Dla Zielonych to pierwsza ligowa porażka od ponad czterech miesięcy.
mid-23218614 - Jerzy Muszyński - PAP

Do przerwy był remis 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Leonardo Koutris, wyrównał Maciej Żurawski. O zwycięstwie Pogoni zdecydował początek drugiej odsłony, gdy Portowcy szybko zdobyli dwa gole - w ciągu niespełna trzech minut do siatki trafiali Luka Zahović i Kamil Grosicki.

Obrońca poznańskiej drużyny Jan Grzesik przyznał, że jego drużyna stara się już grać ofensywnie, ale gole straciła za łatwo.

Płyta boiska była bardzo dobrze przygotowana, więc wydaje mi się, że mogliśmy tutaj grać do przodu, ofensywnie i w piłkę. Ale ile pozytywów, tyle też negatywów, bo jednak trzy bramki straciliśmy w bardzo łatwy sposób, także nad tym też trzeba myśleć i popracować

- mówi Jan Grzesik.

Zieloni zajmują dziesiątą pozycję w tabeli ekstraklasy. Mecz w Szczecinie zakończył serię ich siedmiu ligowych spotkań bez porażki. Wcześniej doznali takiej 8 października w starciu z warszawską Legią.