NA ANTENIE: LICENCE TO KILL (007-LICENCJA NA ZA/GLADYS KNIGHT

Porażki Warty i MKS Kalisz

Publikacja: 08.09.2018 g.22:40  Aktualizacja: 08.09.2018 g.22:47 Wojciech Bernard
Beniaminek I ligi okazał się słabszy od spadkowicza z ekstraklasy. W meczu 9. kolejki sezonu piłkarze Warty Poznań przegrali z Sandecją Nowy Sącz 1:3. W sobotę nie powiodło się także szczypiornistom Energi MKS Kalisz, którzy na wyjeździe ulegli Azotom Puławy 24:28.
Warta Poznań - Warta Poznań Facebook
/ Fot. (Warta Poznań Facebook)

Końcowy wynik spotkania Warty może być odrobinę mylący, bowiem przez większość meczu Zieloni byli dla Sandecji równorzędnym rywalem. Wprawdzie do przerwy goście prowadzili 1:0, ale w 55. minucie efektownym strzałem zza pola karnego wyrównał Michał Grobelny. Na bramkę Damiana Chmiela, poznaniacy odpowiedzieli trafieniem Bartosza Kieliby, ale sędziowie dopatrzyli się dość dyskusyjnego spalonego i gol nie został uznany. W końcówce Wartę dobił Miłosz Kałahur. Dla Zielonych był to już piąty mecz bez zwycięstwa. Być może zarazem ostatni w Grodzisku Wlkp., bowiem poznański klub robi wszystko, by wrócić do rozgrywania spotkań w "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej.

W sobotę nie powiodło się także szczypiornistom Energi MKS Kalisz, którzy w meczu 2. kolejki ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 24:28. Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu gości byli Michał Drej i Marek Szpera, którzy zdobyli po 5 bramek.