NA ANTENIE: Mała czarna

Przełamanie Lecha w Białymstoku!

Publikacja: 12.11.2022 g.19:42  Aktualizacja: 13.11.2022 g.09:02 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań po prawie 10 latach przerwy wywalczyli komplet punktów w Białymstoku!
mid-22b12401 - Artur Reszko - PAP

W meczu 17. kolejki ekstraklasy mistrzowie Polski pokonali Jagiellonię 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył w 91. minucie Filip Szymczak.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padały w doliczonym czasie gry. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie dla gospodarzy uzyskał... były zawodnik Kolejorza - Mateusz Skrzypczak. Wyrównał Mikael Ishak, dla którego była to już siódma bramka w sezonie.

O zwycięstwie poznaniaków - podobnie, jak tydzień temu w starciu z Koroną Kielce - zdecydowało trafienie wprowadzonego na boisko po przerwie Filipa Szymczaka.

Wcześniej, ostatni raz lechici pokonali Jagę na jej boisku wiosną 2013 roku. Dzięki dzisiejszej wygranej Kolejorz spędzi zimową przerwę tuż poza ścisłą czołówką tabeli.