NA ANTENIE: 05.45 nocna pogoda/

Sensacja w Kaliszu! Zdecydowały rzuty karne

Publikacja: 08.11.2022 g.17:16  Aktualizacja: 08.11.2022 g.20:57 Grzegorz Hałasik
Kalisz
Drugoligowy KKS Kalisz awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski! W meczu 1/8 finału kaliszanie w rzutach karnych wygrali z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze!
net-22b08298 - Tomasz Wojtasik - PAP

Po 120 minutach gry był remis 3:3, a mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Dzięki golom Nikodema Zawistowskiego i Nestora Gordillo KKS prowadził już 2:0, ale zabrzanie wyrównali po trafieniach Aleksandra Paluszka i Piotra Krawczyka.

W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla zespołu z Kalisza zdobył Mateusz Wysokiński, jednak tuż po wznowieniu Górnik Wyrównał za sprawą Amadeja Marosy.

W dogrywce gole nie padły, a w rzutach karnych KKS wygrał z Górnikiem 5:3.

Szkoleniowiec wicelidera 2. ligi nie krył radości z awansu:

Zwyciężyliśmy w pucharze po raz kolejny, więc brawa należą się całej drużynie. Pokazaliśmy naprawdę dobry futbol i mimo dramatycznych okoliczności uważam to zwycięstwo za zasłużone. Mogliśmy wygrać już bez dogrywki i szkoda, że straciliśmy tuż przed końcem tego gola na remis 3-3 i trzeba było jeszcze trochę popracować na boisku. W rzutach karnych czujemy się mocni mentalnie, no i wygraliśmy kolejny raz. Wielka radość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi

- powiedział Radiu Poznań trener KKS 1925 Kalisz - Bartosz Tarachulski.

Mecz o awans do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski jedyna na tym etapie wielkopolska drużyna KKS-u Kalisza zagra na początku marca przyszłego roku, a rywala wyłoni losowanie, którego dokładny termin nie został jeszcze ustalony przez Polski Związek Piłki Nożnej.