NA ANTENIE: Lubię jazz

Sportowa sobota w regionie (25 marca)

Publikacja: 25.03.2017 g.20:21  Aktualizacja: 25.03.2017 g.21:53 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Lech wygrał w sparingu, Warta przegrała w lidze. Brawa dla koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna.
Koszykówka, Jamalex Polonia Leszno, Biofarm Basket Poznań - Tomasz Żmudziński
/ Fot. Tomasz Żmudziński

Piłkarze Lecha Poznań reprezentacyjną przerwę wykorzystali na rozegranie sparingowego meczu z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Na bocznym boisku przy Bułgarskiej Kolejorz wygrał 2:0 po golach Marcina Robaka z rzutu karnego i Łukasza Trałki. Trener Nenad Bjelica sprawdził w spotkaniu 17 zawodników. Zabrakło m.in. Jana Bednarka, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry U21. Do walki o ligowe punkty lechici wrócą w przyszły piątek, gdy na wyjeździe zagrają z Wisłą Kraków.

Drugą w tym roku porażkę na własnym boisku ponieśli piłkarze drugoligowej Warty Poznań. W "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej Zieloni ulegli Olimpii Elbląg 1:2. W pierwszej połowie prowadzenie dla gości uzyskał Dawid Kubowicz, wyrównał w 84. minucie Artur Marciniak. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, bramkę dla Olimpii zdobył Radosław Stępień. Warta na zwycięstwo w Poznaniu czeka od listopada ubiegłego roku. Podopieczni trenera Petra Nemca zajmują w tabeli 14. miejsce - ostatnie nad strefą spadkową.

Trwa natomiast znakomita seria koszykarzy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu 24. kolejki ekstraklasy ostrowianie pokonali na wyjeździe AZS Koszalin 79:74 i było to już ich dziesiąte zwycięstwo z rzędu! Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był w sobotę Amerykanin Aaron Johnson, który zdobył 19 punktów. W tabeli PLK zespół z Wielkopolski zajmuje trzecią pozycję - za ekipami Stelmetu BC Zielona Góra i Anwilu Włocławek.

Z kolei w zaciętym, derbowym spotkaniu I ligi koszykarzy, Biofarm Basket Poznań uległ Jamaleksowi Polonii Leszno 67:68.