NA ANTENIE: Noc u Berniego

Tokio: taekwondzistka AZS Poznań Aleksandra Kowalczuk tuż za podium Igrzysk Olimpijskich

Publikacja: 27.07.2021 g.14:40  Aktualizacja: 27.07.2021 g.14:41 Wojciech Bernard
Poznań / Świat
Startująca w kategorii powyżej 67 kilogramów zawodniczka w pojedynku o brąz przegrała z faworyzowaną Brytyjką Biancą Walkden 3:7.
olimpiada igrzyska olimpijskie  - Pixabay

Kowalczuk medalową szansę wywalczyła w repasażach. Wcześniej w ćwierćfinale uległa Serbce Milicy Mandić. W starciu o brąz dwie pierwsze rundy były wyrównane, w trzeciej zdecydowanie lepsza okazała się Walkden - trzykrotna mistrzyni świata i medalistka poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro.

Czwarta pozycja Kowalczuk to na razie najwyższa lokata wywalczona przez polskiego reprezentanta w Tokio.

Dziś na olimpijskich arenach wystąpił także pływak Warty Poznań - Kacper Majchrzak. Niestety, polska sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym, w której płynął nie zdołała awansować do finału, uzyskując dopiero 15. czas eliminacji.