NA ANTENIE: SUNSHINE REGGAE/LAID BACK

Kolejorz lepszy w derbach Poznania!

Publikacja: 17.09.2023 g.19:11  Aktualizacja: 18.09.2023 g.09:24 Grzegorz Hałasik
Po raz siódmy z rzędu derby Poznania w piłkarskiej ekstraklasie dla Lecha. W ósmej kolejce Warta, która była gospodarzem, przegrała przy Bułgarskiej z Kolejorzem 0:2. W pierwszej połowie gola zdobył Filip Marchwiński, a w drugiej Filip Dagerstal.
net-23917411 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Lech przeważał przede wszystkim przed przerwą, w drugiej połowie Warta zaatakowała odważniej, ale trwało to za krótko i dzięki temu Lech kontrolował mecz. Z takim przebiegiem gry zgodzili się Mateusz Kupczak z drużyny Zielonych i Filip Marchwiński z Kolejorza...

Pierwsza połowa słabsza, wejście w drugą połowę mieliśmy lepsze i musimy dążyć do tego, żeby obie połowy wyglądały tak jak druga

- powiedział Kupczak.

Duże zaskoczenie dla Warty, że wyszliśmy trójką obrońców, myślę, że nie byli na to przygotowani, mieliśmy połapanego każdego zawodnika i wygrywaliśmy pojedynki jeden na jeden

- dodał Marchwiński.

Mecz Warty z Lechem przy Bułgarskiej oglądało ponad 28 tys. kibiców, co jest rekordem derbów Poznania i rekordem frekwencji ekstraklasy w tym sezonie.