NA ANTENIE: Mała czarna

Warta rozpoczyna rundę wiosenną od wygranej!

Publikacja: 30.01.2021 g.17:04  Aktualizacja: 30.01.2021 g.20:24 Wojciech Bernard
Zwycięstwem nad Cracovią 1:0 zainaugurowali ligowe występy w 2021 roku piłkarze Warty Poznań.
trener warta poznań piotr tworek - Warta Poznań

W pierwszym po 70 latach ekstraklasowym starciu tych drużyn bramkę na wagę wygranej Zielonych zdobył Jakub Kiełb.

W 70. minucie - po podaniu Michała Jakóbowskiego - obrońca gospodarzy popisał się efektownym uderzeniem z pola karnego, zmuszając do kapitulacji bramkarza Pasów. Gol był udokumentowaniem przewagi warciarzy w drugiej odsłonie spotkania. Pierwsza należała natomiast do gości, ale krakowianie nie potrafili wówczas pokonać dobrze interweniującego Adriana Lisa.

Walczący o utrzymanie Zieloni przerwali tym samym serię porażek, którą zakończyli poprzedni rok. Za tydzień zagrają w Gdańsku z Lechią.