NA ANTENIE: Pół na pół

Zwycięstwo Warty na zakończenie sezonu

Publikacja: 21.05.2022 g.20:35  Aktualizacja: 22.05.2022 g.05:34 PAP
Kraj
W swoim pożegnalnym meczu w ekstraklasie piłkarze Wisły Kraków przegrali 0:1 z Wartą Poznań. "Biała Gwiazda" już wcześniej została, po 26 latach, zdegradowana do 1. ligi.
warta wisła - Łukasz Gągulski - PAP

Dla krakowskich kibiców Wisły był to smutny mecz. Wielu z nich na znak żałoby po degradacji przyszło na stadion ubranych na czarno. Wywieszono też transparent – "Drużyna z przypadku: zarząd, piłkarze ojcowie spadku".

Przed rozpoczęciem gry na środku boiska pojawił się współwłaściciel klubu – Jakub Błaszczykowski i przemówił do kibiców.

Zdaję sobie z tego sprawę, że konsekwencje przyjdzie mi za to wszystko ponieść i pewnie tak będzie. Chciałem w moim imieniu bardzo serdecznie przeprosić za to wszystko, przez co musicie przechodzić. Jest mi z tym bardzo ciężko, ale zrobię wszystko, wiem, że to nie brzmi dobrze teraz, żeby Wisła wróciła tam, gdzie jest jej miejsce. Zdaję sobie sprawę z tego, że zaj…

— powiedział.

W trakcie kibice często skandowali obraźliwe hasła pod adresem piłkarzy. Gospodarze zaczęli nawet obiecująco. Już w pierwszej akcji dobrej okazji nie wykorzystał Zdenek Ondrasek, którego strzał obronił Adrian Lis. Potem wiślacy posiadali przewagę, gra toczyła się głównie na połowie Warty, lecz z tych ataków niewiele wynikało.

Znacznie konkretniejsi byli goście. W 29. minucie Jayson Papeau sprytnie podał do Miłosza Szczepańskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Mikołajowi Biegańskiemu.

Okazji bramkowych dla gospodarzy nie wykorzystali Mateusz Młyński, który z bliska spudłował i Stefan Savic. Pomocnik Wisły oddał groźny strzał z rzutu wolnego, lecz Lis zdołał wybić piłkę.

W drugiej połowie na boisku niewiele działo się ciekawego. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Frank Castaneda, którego strzał obronił Biegański. Chwilę później groźnej kontuzji doznał Ondrasek, który został zniesiony z boiska. Meczu z powodu urazu nie dokończył też Maciej Sadlok.

Po tej porażce Wisła zakończyła sezon na przedostatnim miejscu w tabeli.