NA ANTENIE: Serwis informacyjny

Cenny remis Kolejorza. 2:2 w Kielcach!

Publikacja: 09.04.2012 g.20:20  Aktualizacja: 10.04.2012 g.08:31
Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Koroną Kielce 2:2. Ważne gole dla Kolejorza zdobyli Aleksander Tonev i Louis Henriquez.
Lech - Korona Kielce - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Korona przeważała w pierwszej połowie. Już w 3. minucie Daniel Gołębiewski zdobył gola po rzucie rożnym. Drugą bramkę, "gola do szatni", strzelił w 45 min. Kamil Kuzera. Na szczęście Lech zdołał się podnieść. W 55 minucie pięknego gola z ponad 30 metrów strzelił Aleksander Tonev, a w 90 minucie Henriquez zapisał na swoje konto cenną bramkę, dając Lechowi remis.

W tabeli T-Mobile Ekstraklasy Lech pozostał na 6. miejscu i do liderującej warszawskiej Legii traci 9 punktów. Wciąż ma jednak szanse na awans do europejskich pucharów.

Korona Kielce - Lech Poznań 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Gołębiewski (4), 2:0 Kuzera (44). 2:1 Tonev (55), 2:2 Henriquez (90)

Widzów: 8863 (w tym 710 kibiców Lecha)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Golański, Lech - Możdżeń, Ślusarski

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović - Kamil Kuzera, Paweł Sobolewski (90. Artur Lenartowski), Daniel Gołębiewski (61. Grzegorz Lech) - Maciej Korzym (75. Łukasz Jamróz)

Lech: Jasmin Burić - Marcin Kikut, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Dimitrije Injac, Rafał Murawski - Mateusz Możdżeń, Aleksandar Tonev (82. Patryk Wolski), Vojo Ubiparip (46. Artiom Rudnev) - Bartosz Ślusarski (73. Semir Stilić)