NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Hampel najlepszy w Ostrowie

Publikacja: 09.06.2017 g.23:27  Aktualizacja: 09.06.2017 g.23:29 Grzegorz Hałasik
Jarosław Hampel z Falubazu Zielona Góra wygrał półfinałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu w Ostrowie Wielkopolskim.
żużel golęcin (7)
/ Fot.

Z wielkopolskich zawodników do finału awansował tylko Grzegorz Zengota z Unii Leszno. Norbert Kościuch z Polonii Piła awans do finału przegrał dopiero w niezwykle emocjonującym dodatkowym wyścigu, w którym lepsi okazali się Tobiasz Musielak i Krzysztof Buczkowski. Ostatecznie Kościuch zajął siódme miejsce w turnieju, a tylko sześciu zawodników kwalifikowało się dalej. Z rywalizacji odpadli też Bartosz Smektała (Unia Leszno) oraz Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno). Drugi półfinał IMP odbędzie się 19 czerwca w Świętochłowicach.

W weekend w Wielkopolsce emocje ligowe. W sobotę o 16.00 drugoligowy żużel w Rawiczu, gdzie o punkty powalczą ekipy miejscowego Kolejarza i KSM-u Krosno. W niedzielę o godzinie 14.45 na stadionie przy ulicy Bydgoskiej w Pile spotkanie pierwszej ligi. Eurofinnance Polonia podejmie Unię Tarnów. O 17.00 w Gnieźnie na obiekcie przy Wrzesińskiej w meczu drugiej ligi miejscowy Start zmierzy się z liderem tabeli – ekipą Motoru Lublin.