NA ANTENIE: SHOOP SHOOP SONG (IT'S IN HIS K/CHER

Zwycięstwo baloniarki z Leszna

Publikacja: 19.09.2015 g.18:13  Aktualizacja: 22.09.2015 g.16:30
Ewa Prawicka-Linke z Leszczyńskiego Klubu Balonowego została mistrzynią Europy kobiet w sportach balonowych.
Balon od dołu - lot nad miastem - mat. prasowe
/ Fot. (mat. prasowe)

III Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywane były w holenderskim Drenthe. Brało w nich udział 30 pilotek. Leszczynianka tytuł zdobyła rzutem na taśmę. W ostatnim locie awansowała z piątego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedziła reprezentantki Litwy i Austrii. Czwarte miejsce zajęła Beata Choma z Poznania.

Od samego początku zawodów baloniarki zmagały się bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi - deszczem i silnym wiatrem. Udało się jednak rozegrać siedem konkurencji w trzech lotach.

Mistrzostwo Europy to największy sukces w karierze Ewy Prawickiej - Linke. Do tej pory mogła się szczycić dwoma zwycięstwami w Pucharze Świata Kobiet i dwoma tytułami Mistrzyni Polski Kobiet.

Następne balonowe mistrzostwa Europy kobiet w roku 2017 zostaną rozegrane w Lesznie.