NA ANTENIE: JULIE ANN/KENNY

Artur Kujawiński obiegł Polskę wzdłuż jej granic!

Publikacja: 02.10.2021 g.13:54  Aktualizacja: 03.10.2021 g.10:29 Grzegorz Hałasik
Ultramarotończyk wystartował z sopockiego molo 25 lipca i zamierzał pokonywać dziennie dystans około dwóch maratonów. Trudy biegu sprawiły, że na bieżąco musiał weryfikować te plany. Trasa najpierw prowadziła granicą morską, później zachodnią, następnie przez góry i wschodnią, gdzie z powodu napiętej sytuacji musiał nadłożyć drogi.
artur kujawiński biegnie  - UltraManiac - Artur "Arti" Kujawiński

Dzisiaj tuż po 13.00 Artur Kujawiński dotarł do mety w Sopocie. Przebiegnięcie ponad 4000 km bez zewnętrznego wsparcia, z jednym plecakiem zajęło mu 70 dni. Podczas biegu zachęcał do zbiórki pieniędzy na leczenie ciężko chorego kolegi. Chce też, by jego wyczyn został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa i być może został pobity.