"Samochód zatrzymał się wewnątrz budynku" – mówi Monika Curyk z gostyńskiej komendy policji.
W garażu znajdował się regał oraz zaparkowany samochód marki Fiat. Regał przewrócił się na pojazd, powodując jego uszkodzenia. Po zdarzeniu Skoda stanęła w płomieniach
– powiedziała Curyk.
Sytuacja była bardzo niebezpieczna, jednak kierujący zdołał samodzielnie opuścić pojazd. Na pomoc ruszyli także świadkowie, którzy wyciągnęli auto z wnętrza garażu jeszcze przed przybyciem służb.
Kierowca Skody był pijany. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat więzienia.