NA ANTENIE: GINNUNGAGAP (2023)/JETHRO TULL

Kompromitacja Lecha na 99-lecie

Publikacja: 20.03.2021 g.22:12  Aktualizacja: 21.03.2021 g.11:05 Wojciech Bernard
Kolejna przykra w tym sezonie niespodzianka przy Bułgarskiej. Lech Poznań przegrał ligowy mecz z Jagiellonią Białystok 2:3, choć prowadził 2:1 i przez większość drugiej połowy grał z przewagą zawodnika.
ishak gol jagiellonia - lechpoznan.pl

Już w 2 minucie bramkę dla gości zdobył Fiodor Cernych, ale Kolejorz dość szybko wyrównał po efektownym strzale Michała Skórasia. Przed przerwą następnego gola dla poznaniaków zdobył Mikael Ishak.

Po zmianie stron - po drugiej żółtej kartce - w ekipie gości boisko musiał opuścić Błażej Augustyn, lecz niespodziewanie to grająca w osłabieniu Jaga zdobyła gola. Do siatki trafił Bojan Nastić. Lech zepchnął rywali do defensywy, ale nie potrafił swojej przewagi wykorzystać. Za to jeden z nielicznych kontrataków drużyny z Białegostoku, skutecznie wykończył Bartłomiej Wdowik i goście nieoczekiwanie wywieźli z Bułgarskiej zwycięstwo.

Lech nie wykorzystał tym samym szansy zmniejszenia dystansu do ligowej czołówki i po 22 kolejkach zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli. Do liderującej w niej warszawskiej Legii traci 16 punktów, a do gwarantującego występ w europejskich pucharach trzeciego miejsca - punktów 8.