"Mój wniosek jest bardzo szeroki" - mówiła posłanka.
Dotyczy przede wszystkim Osiedla Maltańskiego, ale również kontaktów pana prezydenta z deweloperami, tak, żeby Centralne Biuro Antykorupcyjne jak najszerzej zerknęło na to, co dzieje się w Urzędzie Miasta i co dzieje się przypadku poszczególnych inwestycji, które miały miejsce lub mają miejsce w Poznaniu
- powiedziała.
Posłanka podkreśłała, że zdecydowała się na złożenie wniosku do CBA po tym, jak nie dostała od prezydenta - jak mówiła - kluczowych dokumentów w sprawie Osiedla Maltańskiego. W ostatnich tygodniach kuria sprzedała grunt deweloperowi za ponad 400 milionów złotych.
Marcelina Zawisza poinformowała też, że we wtorek stanie przed sejmową komisją etyki poselskiej. Wniosek w tej sprawie złożył prezydent Poznania, który skarżył się na niedawną wizytę posłanki w jego gabinecie.
Niezależnie od tego, co zdecyduje komisja etyki poselskiej: czy oddali sprawę, czy da mi naganę, czy zabierze mi uposażenie, wszystko mi jedno, ponieważ ja będę stać po stronie obywateli i obywatelek. Pan prezydent mnie nie wystraszy
- mówiła dziś w Poznaniu posłanka Partii Razem.