NA ANTENIE: Serwis informacyjny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

"Pan prezydent mnie nie wystraszy". Posłanka Zawisza składa wniosek do CBA

Publikacja: 23.04.2026 g.12:21  Aktualizacja: 23.04.2026 g.14:40 Adam Michalkiewicz
Poznań
Posłanka Partii Razem chce, by Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdziło kontakty prezydenta Poznania z deweloperami. Dziś przed urzędem miasta Marcelina Zawisza poinformowała, że złożyła w tej sprawie wniosek do CBA.
marcelina zawisza razem - Wojtek Wardejn - Radio Poznań
Posłanka Partii Razem chce, by CBA sprawdziło kontakty prezydenta Poznania z deweloperami / Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    "Mój wniosek jest bardzo szeroki" - mówiła posłanka.

    Dotyczy przede wszystkim Osiedla Maltańskiego, ale również kontaktów pana prezydenta z deweloperami, tak, żeby Centralne Biuro Antykorupcyjne jak najszerzej zerknęło na to, co dzieje się w Urzędzie Miasta i co dzieje się przypadku poszczególnych inwestycji, które miały miejsce lub mają miejsce w Poznaniu

    - powiedziała.

    Posłanka podkreśłała, że zdecydowała się na złożenie wniosku do CBA po tym, jak nie dostała od prezydenta - jak mówiła - kluczowych dokumentów w sprawie Osiedla Maltańskiego. W ostatnich tygodniach kuria sprzedała grunt deweloperowi za ponad 400 milionów złotych.

    Marcelina Zawisza poinformowała też, że we wtorek stanie przed sejmową komisją etyki poselskiej. Wniosek w tej sprawie złożył prezydent Poznania, który skarżył się na niedawną wizytę posłanki w jego gabinecie.

    Niezależnie od tego, co zdecyduje komisja etyki poselskiej: czy oddali sprawę, czy da mi naganę, czy zabierze mi uposażenie, wszystko mi jedno, ponieważ ja będę stać po stronie obywateli i obywatelek. Pan prezydent mnie nie wystraszy

    - mówiła dziś w Poznaniu posłanka Partii Razem.

    https://radiopoznan.fm/n/Zko4Qe
    KOMENTARZE 0