NA ANTENIE: Klasyka humoru
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

To już przesądzone: parkowanie będzie płatne na kolejnym osiedlu. Sprawdź gdzie i kiedy

Publikacja: 12.05.2026 g.18:59  Aktualizacja: 15.05.2026 g.08:48 Adam Michalkiewicz
Poznań
Na kolejnych ulicach w Poznaniu trzeba będzie płacić za parkowanie. We wtorek radni zdecydowali o wprowadzeniu strefy na osiedlu Ogrody.
Parkomaty - Wojtek Wardejn - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    Strefa płatnego parkowania na Ogrodach zacznie działać w poniedziałek, 2 listopada.

    Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Piotr Libicki mówi, że w tej części Poznania trzy godziny postoju będą darmowe.

    Wynika to ze specyfiki problemu, z jakim mamy do czynienia na Ogrodach. To zwykle całodzienne parkowanie tych, którzy przyjeżdżają z gmin ościennych. Parkują samochód na ulicach Ogrodów i przesiadają się do tramwajów. Ci kierowcy będą musieli szukać innej formuły

    – tłumaczy Piotr Libicki.

    Kierowcy nie będą pobierać bezpłatnych biletów w parkomatach. Kontrola ma się odbywać z wykorzystaniem samochodu, który odczytuje tablice rejestracyjne. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy kierowcy przestrzegają trzech darmowych godzin parkowania. Na Ogrodach ma być mniej parkomatów niż w innych rejonach miasta.

    https://radiopoznan.fm/n/wwXiW8
    KOMENTARZE 1
    Piter 19.05.2026 godz. 22:04
    To samo jest na innych osiedlach. Teraz np. ,na osiedlu Wl Lokietka jest gemela z parkowaniem bo domki zjezdzajaxsie do Pocnsnia i parkują na miejscach mieszkańców a administracja ma na wszystko wyje....