Strefa płatnego parkowania na Ogrodach zacznie działać w poniedziałek, 2 listopada.
Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Piotr Libicki mówi, że w tej części Poznania trzy godziny postoju będą darmowe.
Wynika to ze specyfiki problemu, z jakim mamy do czynienia na Ogrodach. To zwykle całodzienne parkowanie tych, którzy przyjeżdżają z gmin ościennych. Parkują samochód na ulicach Ogrodów i przesiadają się do tramwajów. Ci kierowcy będą musieli szukać innej formuły
– tłumaczy Piotr Libicki.
Kierowcy nie będą pobierać bezpłatnych biletów w parkomatach. Kontrola ma się odbywać z wykorzystaniem samochodu, który odczytuje tablice rejestracyjne. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy kierowcy przestrzegają trzech darmowych godzin parkowania. Na Ogrodach ma być mniej parkomatów niż w innych rejonach miasta.