NA ANTENIE: Pół na pół

Tytuł filmu okazał się proroczy. "Najlepszy" z główną nagrodą na Prowincjonaliach!

Publikacja: 25.02.2018 g.09:47  Aktualizacja: 26.02.2018 g.07:43 Rafał Regulski
Września
Dzieło Łukasza Palkowskiego zdobyło pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, który w nocy zakończył się we Wrześni. Jurorem imprezy była publiczność.
prowincjonalia1 - Rafał Regulski
/ Fot. Rafał Regulski

Festiwalowa publiczność uznała ten obraz za najlepszy film fabularny długometrażowy. Wyróżniony został także odtwórca głównej roli - Jakub Gierszał. Przyznano mu najlepszą rolę męską.

Z tym samym filmem wiąże się również nagroda w kategorii "Największe odkrycie/osobowość festiwalu". Zdobył ją Jerzy Górski, pierwowzór postaci granej przez Gierszała.

Górski przebył w swoim życiu drogę ze społecznego dna na sportowe szczyty: od wieloletniej narkomanii do tytułu mistrza świata w podwójnym triathlonowym Ironmanie (rozegranym w USA w 1990 roku, na dystansie: 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu). Pokonał go w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund.