NA ANTENIE: NIE POGANIAJ MNIE, BO TRACE ODDECH/MAANAM
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

"Widać, że jest to jakiś wewnętrzny konflikt" - minister sprawiedliwości o rezygnacji Cenckiewicza

Publikacja: 23.04.2026 g.14:56  Aktualizacja: 23.04.2026 g.19:39 Adam Michalkiewicz / Jacek Cerkaski
Poznań
Sławomir Cenckiewicz zrezygnował ze stanowiska szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Rezygnacja została przyjęta przez prezydenta.
waldemar żurek uam - Maciej Trzciński - Radio Poznań
Fot. Maciej Trzciński (Radio Poznań)

Spis treści:

    Komentując dymisję szefa BBN - goszczący w Poznaniu - minister sprawiedliwości Waldemar Żurek zasugerował, że przyczyną dymisji mogą być trawające od jakiegoś czasu w Kancelarii Prezydenta wewnętrzne wojny. 

    Sławomir Cenckiewicz nie miał ważnego poświadczenia bezpieczeństwa. No i bardzo trudno jest doradzać prezydentowi, gdy nie ma się tak ważnego dokumentu i gdy jest się odsuwanym od różnych ważnych decyzji. Widać, że jest to jakiś wewnętrzny konflikt. Nie chcę komentować szczegółów, bo ich nie znam

    - mówił minister.

    Minister Żurek dodał, że Sławomir Cenckiewicz miał różne niestandardowe zachowania i część tych zachowań może być przedmiotem działań prokuratury, więc komentarz pozostawia kancelarii prezydenta.

     Sam Sławomir Cenckiewicz wskazał, że powodem jego decyzji było między innymi odebranie mu dostępu do informacji niejawnych oraz - w jego ocenie - działania rządu, które "sparaliżowały normalne funkcjonowanie BBN". Podkreślił, że mimo korzystnego dla niego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego sytuacja nie poprawiła się.

    https://radiopoznan.fm/n/TbgS20
    KOMENTARZE 0