NA ANTENIE: Serce i umysł
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Znów zagrają na Cytadeli. Ma być ciszej i czyściej

Publikacja: 14.04.2026 g.08:01  Aktualizacja: 14.04.2026 g.10:54 Szymon Majchrzak
Poznań
Będzie ciszej i czyściej – deklarują organizatorzy festiwalu muzycznego Bittersweet. Zapowiadają, że podczas drugiej odsłony imprezy lepiej zadbają o otoczenie.
Bittersweet - Szymon Majchrzak - Radio Poznań
Zdjęcie archiwalne / Fot. Szymon Majchrzak (Radio Poznań)

Spis treści:

    Rok temu mieszkańcy skarżyli się, że występy było słychać na osiedlach oddalonych nawet kilka kilometrów od sceny w parku Cytadela.

    "Pracujemy nad tym, żeby to się nie powtórzyło" – zapowiada jedna z organizatorek Joanna Szymczewska z Good Taste Production.

    Posiłkujemy się fachowcami, którzy będą dbali o to, aby zniwelować hałas. Drugą kwestią, którą będziemy mocno wspomagać, jest kwestia sprzątania, ale nawet nie samego terenu festiwalu, tylko terenu, który jest poza festiwalem, bo rzeczywiście tam dosyć było dużo do poprawy.

    Jednocześnie organizatorka przyznaje, że mimo kontrowersji, które w zeszłym roku wywołało zorganizowanie festiwalu na Cytadeli, park jest dla niego najlepszą lokalizacją.

    Biorąc pod uwagę wady i zalety, bo też oczywiście mamy świadomość, że tych wad organizacji festiwalu w takim miejscu jest trochę, natomiast te zalety przeważyły, że druga edycja odbywa się również w Parku Cytadela

    - dodaje Szymczewska.

    Festiwal Bittersweet odbędzie się od 13 do 15 sierpnia. Na scenie w parku Cytadela zagrają między innymi Robbie Williams i zespół Gorillaz.

    Zdjęcie Szymon Majchrzak Szymon Majchrzak

    Przede wszystkim Poznaniak. Zajmuje się miastem i tym, co dzieje się wokół – od Mosiny, przez Suchy Las i Swarzędz. Szczególnie lubi pisać o kolei, bo do Radia najchętniej jeździłby pociągiem.

    https://radiopoznan.fm/n/Mht4iX
    KOMENTARZE 0