Nowe enklawy zieleni i trasy rowerowe. Podpisali "Błękitno-zielone" umowy
Do wypadku doszło przed godz. 2.00 w nocy, bowiem o tej godzinie wpłynęło zawiadomienie od osoby, która znalazła ciało na ulicy Staszica w ciągu drogi krajowej nr 11. Według wstępnych ustaleń, doszło do potrącenia, a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.
Ślady wypadku wskazują, że mogło do niego dojść na przejściu dla pieszych. Jak nam powiedział rzecznik komendy powiatowej w Obornikach młodszy aspirant Krzysztof Polzin, obecnie przeglądane są zapisy z okolicznych kamer monitoringu.
Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet 12 lat więzienia.
Policjanci po obejrzeniu nagrań wyselekcjonowali kilka samochodów, które mogły uczestniczyć w wypadku. Jeden zestaw pojazdów został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych. Z uwagi na charakter oraz stopień skomplikowania sprawy do postępowania zostaną powołani biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Równolegle prowadzone są czynności z kierowcami samochodów, które w nocy przejeżdżały przez ten fragment Obornik. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.