NA ANTENIE: Sobotnie popołudnie z Radiem Poznań
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Zostawił ofiarę na drodze i odjechał. Trwają poszukiwania kierowcy [NOWE FAKTY]

Publikacja: 14.05.2026 g.15:20  Aktualizacja: 14.05.2026 g.17:53 Grzegorz Ługawiak
Oborniki
Ciało człowieka na ulicy. Komenda Powiatowa Policji w Obornikach szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny.
drogówka policja kontrola drogowa detal alkomat - Wojtek Wardejn  - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    Do wypadku doszło przed godz. 2.00 w nocy, bowiem o tej godzinie wpłynęło zawiadomienie od osoby, która znalazła ciało na ulicy Staszica w ciągu drogi krajowej nr 11. Według wstępnych ustaleń, doszło do potrącenia, a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

    Ślady wypadku wskazują, że mogło do niego dojść na przejściu dla pieszych. Jak nam powiedział rzecznik komendy powiatowej w Obornikach młodszy aspirant Krzysztof Polzin, obecnie przeglądane są zapisy z okolicznych kamer monitoringu.

    Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet 12 lat więzienia.

    Policja już wie kto mógł zabić człowieka na krajowej jedenastce w Obornikach

    Policjanci po obejrzeniu nagrań wyselekcjonowali kilka samochodów, które mogły uczestniczyć w wypadku. Jeden zestaw pojazdów został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych. Z uwagi na charakter oraz stopień skomplikowania sprawy do postępowania zostaną powołani biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Równolegle prowadzone są czynności z kierowcami samochodów, które w nocy przejeżdżały przez ten fragment Obornik. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

    https://radiopoznan.fm/n/KTulF1
    KOMENTARZE 0