NA ANTENIE: LA PERLA/ROSALIA
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

"Składamy wniosek". Jest szansa na szybkie ponowne otwarcie Toru Poznań

Publikacja: 15.04.2026 g.09:20  Aktualizacja: 15.04.2026 g.14:25 Krzysztof Polasik
Poznań
We wtorek poinformowaliśmy, że do zarządcy jedynego homologowanego obiektu w Polsce dotarła decyzja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. GIOŚ zakazał wykorzystywania toru z powodu przekroczenia norm hałasu o 5 decybeli na dwóch ulicach: Magazynowej i Krańcowej w Przeźmierowie.

Spis treści:

    Jak powiedział dziś w Rozmowie Dnia Radia Poznań prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński, zostały odwołane zawody sportowe, ale także między innymi szkolenia dla policji.

    Dzisiaj Tor Poznań, a jutro może to być stadion na przykład Lecha Poznań, albo stadion żużlowy, który też ma problemy z hałasem. Więc dojdziemy za chwilę do absurdu

    - mówił Bieliński.

    Zarządca obiektu zaznaczył, że na Torze Poznań powstały ekrany akustyczne i wprowadzono tłumiki, ale to nie wystarczyło. Jak zaznaczył Bieliński, na pozostałych ulicach w okolicy dopuszczalny poziom hałasu jest wyższy.

    Automobilklub Wielkopolski będzie walczyć o możliwość prowadzenia zawodów.

    Składamy właśnie teraz wniosek, myślę, że to dzisiaj nastąpi, do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o wstrzymanie wykonalności tej decyzji i jednocześnie składamy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie

    - mówił prezes Automobilklubu Wielkopolski.

    Wsparcie dla Toru Poznań zapowiedziało ministerstwo sportu. Według naszych informacji, Automobilklub Wielkopolski będzie mógł liczyć na pozytywną odpowiedź i wstrzymanie decyzji GIOŚ.

    Prezes Bartosz Bieliński zapowiedział także współpracę z resortem sportu w celu zmiany przepisów i ochrony tego typu obiektów.

    Automobilklub Wielkopolski jest dzierżawcą toru, który należy do Miasta Poznań. Dzienny koszt utrzymania obiektu to 30 tysięcy złotych.

    https://radiopoznan.fm/n/8lrZpg
    KOMENTARZE 1
    Krzysztof Kuliński 15.04.2026 godz. 16:57
    "Formuła Pierwsza"? "Formuła Jeden" - wstyd panie prezesie :(