NA ANTENIE: REVIVAL (2020)/GREGORY PORTER

Bezradność Lecha w Radomiu: Kolejorz przegrywa z beniaminkiem

Publikacja: 11.12.2021 g.17:03  Aktualizacja: 12.12.2021 g.09:18 Dawid Cytrowski
Słaby występ piłkarzy Lecha Poznań. Kolejorz przegrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:2 w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
lech poznan radomiak - Piotr Polak - PAP

Beniaminek od pierwszych minut mocno zaatakował lidera tabeli i już w 16. minucie wyszedł na prowadzenie. Rzut karny za zagranie ręką Jaspera Karlstroma wykorzystał Karol Angielski. Po 30 minutach było już 2:0, a gola strzelił Brazylijczyk Maurides.

Po przerwie poznaniacy starali się grać nieco odważniej, ale było ich stać tylko na jedną bramkę. W 77. minucie rzut karny wykorzystał kapitan Lecha Mikael Ishak. Mimo wyraźnej przewagi w końcówce podopiecznym Macieja Skorży nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Chyba za bardzo uwierzyliśmy, że bez takiego wciśnięcia pedału gazu do końca jesteśmy w stanie dzisiaj coś zrobić, a Radomiak jest drużyną, która ten aspekt fizyczny wykorzystuje bardzo dobrze. Przegrywaliśmy w tej pierwszej połowie taką "walkę wręcz" z piłkarzami Radomiaka. Myślę, że w tym aspekcie przede wszystkim bym upatrywał tego, że przeciwnik nas skutecznie wytrącał z rytmu gry i przerywał nasze akcje

- mówił po meczu trener Kolejorza, Maciej Skorża.

To dopiero druga w tym sezonie przegrana Lecha Poznań. W przyszłą niedzielę Kolejorza czeka ostatni mecz w 2021 roku, jego rywalem będzie Górnik Zabrze.