NA ANTENIE: CANTALOUPE ISLAND/HERBIE HANCOCK

Enea AZS w ligowych tarapatach

Publikacja: 06.01.2019 g.21:26  Aktualizacja: 06.01.2019 g.22:47 Dawid Cytrowski
Trwa kryzys koszykarek Enei AZS-u Poznań, które w Basket Lidze Kobiet przegrywają mecz za meczem. Lepiej radzą sobie panowie - zarówno w ekstraklasie, jak i w pierwszej lidze.
Enea AZS  - Leon Bielewicz  - Radio Poznań
/ Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

W niedzielę w Krakowie nie było niespodzianki. Faworyzowana Wisła CanPack nie dała szans poznaniankom z Enei AZS-u wygrywając 89:66. Choć podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego w drugiej i trzeciej kwarcie potrafiły prowadzić wyrównaną grę z rywalkami, to jednak było to zbyt mało, by odnieść sukces. Nie pomogła także świetna skuteczność Amerykanek: Jazmine Davis rzuciła 23 ptk, a Khaalia Hillsman 20 punktów. Poznanianki w tym sezonie wygrały zaledwie jedno spotkanie i w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet wyprzedzają jedynie inną wielkopolską ekipę - TS Ostrovię.

Dużo więcej pozytywnych emocji swoim kibicom dostarczają ekstraklasowi koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego. Po nieudanej inauguracji 2019 roku w Toruniu, ostrowianie zrehabilitowali się w niedzielę przed własną publicznością w starciu ze Spójnią Stargard. Mecz od początku trzymał w napięciu, żadna ze stron nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. Po 40 minutach na tablicy wyników widniał remis 76:76. Dogrywkę na swoją stronę rozstrzygnęli koszykarze "Stalówki", dzięki czemu tryumfowali 86:84. Po 14 rozegranych spotkaniach ostrowianie zajmują 5. miejsce w tabeli.

Dobre wieści napłynęły także z zaplecza męskiej ekstraklasy. Tam dwie wyjazdowe wiktorie odniosły wielkopolskie kluby. Biofarm Basket Poznań pokonał Kotwicę Kołobrzeg 86:71, a Jamalex Polonia Leszno ograła ZB Pruszków 73:65.