Kajakarka Martyna Klatt została sportowcem 2023 roku w Wielkopolsce!

Publikacja: 02.02.2024 g.22:10  Aktualizacja: 03.02.2024 g.09:55 Dawid Cytrowski
W piątek w hotelu Andersia odbyła się gala wieńcząca 66. Plebiscyt redakcji Głosu Wielkopolskiego na najlepszych sportowców w naszym regionie.
Kajakarka Martyna Klatt - Dawid Cytrowski

Zawodniczka AZSu AWFu Poznań w sierpniu zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo świata w kajakarskiej dwójce wraz z Heleną Wiśniewską. Na zawodach w Duisburgu wywalczyła także kwalifikacje olimpijską i jest jedną z największych wielkopolskich nadziei na medal w Paryżu. W styczniu ubiegłoroczne osiągnięcia Klatt i Wiśniewskiej zostały docenione także w ogólnopolskim plebiscycie Przeglądu Sportowego, gdzie duet ten zajął 8. miejsce.

Drugie miejsce w Wielkopolsce zajęła inna kajakarka Karolina Naja z Posnanii, która na wspomnianych zawodach w Duisburgu wywalczyła srebro. Podium uzupełnił piłkarz Lecha Poznań Filip Marchwiński.

Trenerem roku został wybrany szkoleniowiec kadry kajakarek Tomasz Kryk, a sportową imprezą roku - Kajakowe Regaty Nadziei Olimpijskich, które we wrześniu odbyły się na Torze Malta.