NA ANTENIE: MELUZYNA (2019)/COMA, ANDRZEJ KORZYNSKI

Kontrowersje w klasyku. Kolejorz traci punkty

Publikacja: 09.04.2022 g.19:33  Aktualizacja: 10.04.2022 g.11:34 Dawid Cytrowski
Lech Poznań tylko zremisował z Legią Warszawa 1:1 w meczu 28. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.
lech - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Poznaniaków na prowadzenie wyprowadził w 30. minucie Słowak Lubomir Satka, wyrównał 10 minut później Portugalczyk Rafael Lopes.

Kolejorz, szczególnie w pierwszej połowie, miał sporą przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać.

Trochę żałuję tego momentu po strzeleniu pierwszej bramki, że nie spróbowaliśmy wcisnąć pedału gazu, by zdobyć drugą bramkę. Legia miała jedyną okazję, strzeliła gola, który wybił nas z rytmu gry

- mówi trener Lecha Maciej Skorża.

W końcówce nie obyło się bez sporych kontrowersji. W ostatniej akcji meczu piłkę ręką w polu karnym zagrał obrońca Legii Lindsey Rose, ale sędzia nie podyktował karnego dla Kolejorza.

Byłem w pokoju sędziego, by wyjaśnić tę sytuację po strzale Pereiry. Sędzia mi wytłumaczył, że sam nie widział sytuacji, a z wozu VAR dostał informację, że było czysto i nie ma ręki. Ja widziałem powtórki i mam wątpliwości. Tego nie zmienimy, to już historia i tracimy dwa punkty

- mówi Skorża.

Kolejorz, mimo remisu, objął prowadzenie w tabeli. W niedzielę może je jednak stracić.