NA ANTENIE: Mała czarna

Kolarski wyścig ulicami Poznania zakończony emocjonującym finiszem

Publikacja: 12.09.2021 g.14:05  Aktualizacja: 12.09.2021 g.14:49 Krzysztof Polasik
Startujący w poznańskim Gran Fondo ścigali się na trzech dystansach: 30, 67 i 113 kilometrów. Na najdłuższej trasie po udanym ataku na końcówce zwyciężył zawodnik poznańskiego FTI Racing Team.
gran fondo - Wojtek Wardejn - Radio Poznań

"Po ucieczce finiszowaliśmy we trzech" - opisywał zwycięzca, Wojciech Borkowski.

Wykorzystałem moment zawahania Andrzeja [Specjała - 2 miejsce - red.], który schodził ze zmiany, lekko się przeciągał, i w tym momencie jeszcze przed zakrętem zaatakowałem. Miałem nadzieję, że w zakręcie technicznie będę trochę lepszy, dynamicznie też, ze względu na różnicę wieku. Wykorzystałem tę przewagę i do mety dojechałem sam z przewagą kilku sekund

- mówił Borkowski.

Wojciech Borkowski ukończył wyścig w czasie 2 godzin 40 minut i 21 sekund i tym samym wygrał w kategorii otwartej.

Wśród pań najlepsza na najdłuższym dystansie okazała się Karolina Ruta-Korytkowska z czasem 2 godzin 52 minut i 36 sekund.

Trasa wyścigu Gran Fondo prowadziła przez ulice miasta Poznania oraz pobliskich miejscowości. Najdłuższa sięgała powiatu nowotomyskiego. W sumie do udziału w imprezie zapisało się blisko 900 kolarzy.

W zawodach wystartował także prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak na średnim dystansie 67 kilometrów zajął 162 miejsce z czasem godzina 51 minut i 8 sekund.