Kolejna kompromitacja Lecha

Publikacja: 12.05.2024 g.19:30  Aktualizacja: 12.05.2024 g.21:53 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań mocno oddalili się od europejskich pucharów.
mid-24512393 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Kolejorz przegrał przy Bułgarskiej prestiżowy mecz z Legią Warszawa 1:2 i w tabeli osunął się na piąte miejsce.

Szczególnie I połowa była fatalna w wykonaniu poznaniaków. Gospodarze przegrywali 0:2 po dwóch golach samobójczych: Mihy Blazicia w 15 minucie i Bartosza Salamona w 45 minucie.

Po zmianie stron gra Lecha wciąż wyglądała niemrawo, w pewnym momencie zdenerwowani kibice wrzucili na boisko odpalone race. Mecz udało się jednak dokończyć. W 83. minucie honorową bramkę dla Kolejorza zdobył Joel Pereira.

Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Za tydzień Lech zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Piłkarze zawiedli poznańskich kibiców, którzy przed meczem liczyli na przełamanie swojej drużyny: