NA ANTENIE: THE DEVIL IN YOU (2023)/PORTER I KARCZEWSKA

Komplet punktów piłkarzy Warty w Mielcu. Mordercza końcówka!

Publikacja: 07.11.2020 g.17:06  Aktualizacja: 08.11.2020 g.09:32 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań wygrali w Mielcu ze Stalą 1:0 w meczu 9. kolejki ekstraklasy.
warta poznan stal mielec - Ekstraklasa

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Zieloni przez prawie godzinę musieli sobie radzić w "dziesiątkę", bowiem czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Spychała. Do tego jeszcze przed przerwą dwóch poznańskich zawodników zostało zmienionych z powodu kontuzji.

Pomimo tych problemów, to goście cieszyli się z kompletu punktów. W 88. minucie kontrę Warty skutecznie wykończył Mateusz Kuzimski. Mówi trener Piotr Tworek:

To był mecz obdarzony niezwykłą dramaturgią. Myślę, że dobry piłkarsko, mimo że graliśmy o jednego zawodnika mniej, to był mecz, gdzie tak naprawdę jedna bramka mogła rozstrzygnąć o losach tego spotkania i tak się też stało. My byliśmy o tę jedną bramkę lepsi, wygraliśmy. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, bo wiemy, ile ten mecz nas kosztował wysiłku.

Dzięki wygranej w Mielcu, Warta awansowała na 9. miejsce w tabeli ekstraklasy, wyprzedzając między innymi... poznańskiego Lecha. Kolejorz swoje spotkanie tej serii ma jednak dopiero przed sobą - dziś zmierzy się w Warszawie z Legią.