NA ANTENIE: Serwis informacyjny

Lech pokonał Arkę i awansował do ćwierćfinału

Publikacja: 07.12.2023 g.23:00  Aktualizacja: 08.12.2023 g.09:20 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału pokonali Arkę Gdynia 1:0 po trafieniu Filipa Marchwińskiego.
mid-23c07766 - Piotr Matusewicz - PAP

To nie było wielkie spotkanie w wykonaniu Kolejorza. Poznaniacy mieli przewagę w starciu z pierwszoligowcem, ale nie potrafili stwarzać sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy podanie od Dino Hoticia wykorzystał Marchwiński, który trafił do siatki z kilku metrów. Wcześniej Lecha uratował bramkarz Filip Bednarek, który zatrzymał wybiegającego sam na sam Karola Czubaka.

Po przerwie Lech także cieszył się z gola - piłkę do siatki z bliska skierował Antonio Milić. Po interwencji VAR sędzia jednak trafienie anulował, bo chwilę wcześniej ręką zagrywał Mikael Ishak.

Rywala w walce o półfinał Kolejorz pozna podczas piątkowego losowania. Przypomnijmy, że we wtorek z rozgrywkami, po porażce z Jagiellonią Białystok, pożegnała się Warta Poznań.