NA ANTENIE: RAGTIME VABANK (INSTR.)/VABANK DIXIELAND BAND

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0!

Publikacja: 30.11.2014 g.17:20  Aktualizacja: 03.12.2014 g.11:12
Lech Poznań wygrał u siebie z Górnikiem Zabrze 3:0 w meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Lech - Górnik Zabrze (2:1) - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Poznaniacy objęli prowadzenie już w 11. minucie, po strzale Kaspera Hämäläinena. W 36. minucie podwyższył Szymon Pawłowski, a wynik meczu w 63 minucie ustalił Tomasz Kędziora.  Lech  ma 26 punktów i zajmuje szóste  miejsce w tabeli. Prowadzi Legia z dorobkiem 32 punktów.

Do końca rundy jesiennej zostały jeszcze dwie kolejki. Poznaniacy za tydzień zagrają w Krakowie z Wisłą, a za dwa u siebie z Lechią Gdańsk.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Hamalainen (11), 2:0 Pawłowski (36), 3:0 Kędziora (63)

Widzów: 12 749

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółte kartki: Sadajew - Zachara, Gancarczyk

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Darko Jevtić - Gergo Lovrencsics (90. Barry Douglas), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (68. Muhamed Keita) - Zaur Sadajew (46. Dawid Kownacki)

Górnik: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Oleksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (86. Mariusz Magiera) - Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Rafał Kosznik - Bartosz Iwan (67. Przemysław Oziębała), Robert Jeż - Mateusz Zachara (67. Konrad Nowak).