NA ANTENIE: Tajemnice Jamesa Bonda

Faworyt za silny dla Lecha. Kolejorz przegrywa z Benfiką

Publikacja: 22.10.2020 g.20:44  Aktualizacja: 23.10.2020 g.11:02 Dawid Cytrowski
W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Lech Poznań przegrał z Benfiką Lizbona 2:4.
lech poznań benfica lizbona - Lech Poznań

Hattrickiem popisał się Urugwajczyk Darwin Nunez, z rzutu karnego trafił także Portugalczyk Pizzi. Oba gole dla Kolejorza zdobył Mikael Ishak.

Mimo wysokiej porażki piłkarze Lecha nie mają się czego wstydzić. Przez zdecydowaną większość spotkania byli równorzędnym partnerem dla dużo wyżej notowanego przeciwnika. W 9 minucie Pizzi wykorzystał jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym Tomasza Dejewskiego. Po kwadransie było już 1:1, a Ishak skutecznie wykończył szybki kontratak gospodarzy. Na przerwę to jednak Benfika schodziła z minimalnym prowadzeniem, bowiem Nunez trafił głową po wysokim dośrodkowaniu.

Tuż po zmianie stron Kolejorz ruszył do odrabiania strat i już po trzech minutach było 2:2 po tym jak Ishak dobił strzał Jakuba Kamińskiego. Niestety ostatnie słowa w tej wymianie należały do Benfiki, a Darwin Nunez trafiał odpowiednio w 60 i 92 minucie.

- Mimo porażki możemy być podbudowani naszą grą - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Lecha Dariusz Żuraw.

Grając z takim przeciwnikiem mieć posiadanie piłki w zasadzie 50/50, stworzyć więcej sytuacji niż tak klasowy zespół to myślę, że pomimo porażki możemy być podbudowani naszą grą. Był nawet moment, kiedy zamknęliśmy Benfikę w jej polu karnym. Myślę, że niejednemu zespołowi się to nie uda.

W drugim meczu grupy D Standard Liege przegrał z Glasgow Rangers 0:2. Mecz Kolejorza z Rangersami w przyszły czwartek.