Lech wygrywa z beniaminkiem!

Publikacja: 21.10.2023 g.21:54  Aktualizacja: 22.10.2023 g.08:49 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań wygrali trzeci mecz z rzędu na własnym boisku.
mid-23a21347 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

W spotkaniu 12. kolejki ekstraklasy pokonali przy Bułgarskiej Łódzki Klub Sportowy 3:1. Dwa gole dla Kolejorza zdobył Mikael Ishak, jedno trafienie dołożył Kristoffer Velde. Bramkę dla beniaminka strzelił Stipe Jurić.

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Być może było to nasze najlepsze 45 minut w sezonie. Natomiast to, co zostaje w głowie, to te nie najlepsze 20 minut po przerwie. Mieliśmy problemy z wejściem w nasz rytm i z utrzymywaniem się przy piłce. Rywale też zagrali odważniej i agresywniej i to się przełożyło na strzelenie przez nich gola. Na szczęście potrafiliśmy wrócić do gry, piękną bramkę zdobył Velde, ale to 20 minut słabsze bardziej zostaje w głowie, niż te 70 dobrych i musimy przeanalizować, co się wydarzyło w tej części meczu

- mówi trener Lecha John van den Brom.

Dzięki wygranej lechici przynajmniej do niedzieli awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie z ŁKS oglądało przy Bułgarskiej ponad 25 tysięcy kibiców. Wszyscy przed meczem chwilą ciszy uczcili pamięć 5-letniego chłopca, który w środę zmarł po ataku mężczyzny na poznańskim Łazarzu.