NA ANTENIE: Prognoza pogody - nasz synoptyk

MKS gromi Pogoń, Ostrovia przegrywa

Publikacja: 25.02.2018 g.09:52  Aktualizacja: 25.02.2018 g.13:56 Wojciech Bernard
Ósme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi odnieśli w sobotę piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. Nie powiodło się natomiast koszykarkom Ostrovii Ostrów Wlkp., które przegrały w Łodzi z Widzewem.
energa mks kalisz piłka ręczna - Karina Zachara - Energa MKS Kalisz
/ Fot. Karina Zachara (Energa MKS Kalisz)

Szczypiorniści z Kalisza swoją znakomitą passę przedłużyli w bardzo efektowny sposób. W meczu 23. kolejki pokonali na własnym parkiecie Pogoń Szczecin 25:16, prowadząc po pierwszej połowie 12:3! Podopieczni Pawła Ruska przez 19 minut stracili zaledwie jedną bramkę. Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS był Michał Drej, który zanotował 5 trafień. W tabeli tzw. grupy pomarańczowej ekstraklasy kaliszanie zajmują trzecią pozycję.

Nie powiodło się natomiast koszykarkom Ostrovii Ostrów Wlkp., które przegrały w Łodzi z Widzewem 73:74. Aż 30 punktów zdobyła dla zespołu z Wielkopolski Breanna Lewis, ale znakomita skuteczność Amerykanki nie wystarczyła do końcowego zwycięstwa. W I lidze koszykarzy drugiej porażki w sezonie doznała Jamalex Polonia 1912 Leszno, ulegając na wyjeździe AZS Politechnice Kraków 66:79. Swoje spotkanie wygrał natomiast Biofarm Basket Poznań, który pokonał Astorię Bydgoszcz 83:62.

W pierwszym meczu fazy play-off I ligi siatkarzy zespół Krispolu Września pokonał AZS Stal Nysa 3:0. W niedzielę o 17.00 w hali przy ulicy Słowackiego drugi mecz tych drużyn. Z kolei w I lidze siatkarek ekipa Enei Energetyka Poznań uległa po zaciętym spotkaniu Wiśle Warszawa 2:3, a Energa MKS Kalisz wygrał na wyjeździe z Karpatami Krosno 3:1.