Pierwsza wygrana Warty w nowym sezonie!

Publikacja: 04.08.2018 g.20:57  Aktualizacja: 05.08.2018 g.06:32 Dawid Cytrowski
Szamotuły
Tak udanego początku nowego sezonu chyba nikt nie zakładał. Targana kłopotami finansowymi Warta Poznań w dwóch spotkaniach I ligi w Grodzisku Wielkopolskim zdołała wywalczyć 4 punkty.

W sobotę Zieloni sensacyjnie ograli kandydata do awansu Stal Mielec 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 21 minucie Krzysztof Biegański. - Goście mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki, której jednak nie potrafili zamienić na gole - mówi kapitan Warty Bartosz Kieliba.

- Stal była faworytem i w tych pierwszych minutach było to widać. Na szczęście pokazaliśmy, że z takim rywalem można zagrać wyrachowany do bólu futbol, nie tracąc przy tym bramki. Czyste konto to duży plus, kolejny to trzy punkty, które są bezcenne w naszej sytuacji - dodaje kapitan.

Teraz poznaniaków czeka wyjazd do Niepełomic, a za dwa tygodnie domowe starcie z Bytovią Bytów. Niewykluczone, że już w "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu.