NA ANTENIE: Przyjęcie towaru

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Warty w tym sezonie!

Publikacja: 01.09.2023 g.20:01  Aktualizacja: 02.09.2023 g.08:59 Dawid Cytrowski
To był popis skuteczności Warty Poznań. Zieloni w piątkowym meczu z ŁKS-em Łódź oddali dwa celne strzały i bramkę i... wygrali 2:0. To ich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.
mid-23901510 - Marian Zubrzycki - PAP

Bramki dla poznańskiej drużyny zdobywali Stefan Savić w 10. minucie i Kajetan Szmyt z rzutu karnego w 62. minucie.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, goście koncentrowali się głównie na obronie do stępu do własnego pola karnego. To okazało się jednak skuteczne.

Każdy z nas miał świadomość, że chcemy ten mecz - mówiąc potocznie - przepchnąć. Chcieliśmy zdobyć punkty i wiedzieliśmy, że to może tak wyglądać. Mamy świadomość, że nie do końca może się to podobać, ale liczą się punkty. One są nam potrzebne do utrzymania

- mówi obrońca Jakub Kiełb.

Warta po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie 9 punktów. Po przerwie na kadrę Zieloni zagrają w derbach z Lechem.