NA ANTENIE: NIE CZEKAJ (2017)/BARBARA WRONSKA

Polacy na podium Pucharu Świata w Poznaniu!

Publikacja: 16.06.2024 g.13:50  Aktualizacja: 16.06.2024 g.18:58 Wojciech Bernard
Dwa miejsca na podium wywalczyli polscy wioślarze w zakończonych na poznańskim torze regatowym Malta zawodach Pucharu Świata.
mid-24616103 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Nie zawiodła męska czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup, która pewnie wygrała swój wyścig finałowy, wyprzedzając osady Szwajcarii i Niemiec. Trzecią lokatę zajęła z kolei kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej - Martyna Radosz i Katarzyna Wełna.

Myślę, że wykonałyśmy tutaj kawał dobrej roboty. Nie startowałyśmy tutaj na pierwszej świeżości, jednak dałyśmy z siebie tyle, że wystarczyło na podium i z tego jesteśmy bardzo zadowolone. Tym bardziej, że startowałyśmy z pierwszego toru...

- mówiły Martyna Radosz i Katarzyna Wełna.

Poznańskie regaty były dla wielu ekip ostatnim sprawdzianem przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.