NA ANTENIE: EON/MAJA KLESZCZ
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Polskie... El Clasico nadciąga!

Publikacja: 23.04.2026 g.08:44  Aktualizacja: 23.04.2026 g.08:53 Krzysztof Ratajczak
Poznań
Futbolowa karuzela pędzi już do finiszu rozgrywek w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. Zostało jeszcze 5 kolejek i poznamy mistrza kraju i spadkowiczów. Jednak w terminarzu jeszcze wiele ciekawych spotkań. Mają Niemcy swój "Der Klassiker" Bayernu Monachium z Borussią Dortmund, mają Hiszpanie "El Clasico" madryckiego Realu z Barceloną, a u nas "Derby Polski" Kolejorza z warszawską Legią. I one w niedzielę na Bułgarskiej.
pap_20251026_242 (Copy) - Leszek Szymański - PAP
Fot. Leszek Szymański (PAP)

Spis treści:

    To potyczka, która zawsze wywołuje dodatkowe emocje, niezależnie od lokat, które obie drużyny obecnie zajmują. Z pozoru bowiem absolutnym faworytem byłby Lech, bo jest liderem, a ekipa z Łazienkowskiej zajmuje dopiero 11. pozycję i ma o 12 punktów mniej od poznańskiej lokomotywy. To jednak zbyt proste myślenie, bo na przykład legioniści nie przegrali ostatnich 10 spotkań. Oczywiście zanotowali aż 6 remisów i wygrali 4 razy, ale pod wodzą potrafiącego... zanudzić mało efektowną, ale skuteczną taktyką trenera Marka Papszuna - pozostają groźnym rywalem.

    Doczekali się chyba dość obliczalnego bramkarza Otto Hindricha, trochę z konieczności za poczynania obronne odpowiada głównie Rafał Augustyniak, wspierany dzielnie przez Kamila Piątkowskiego, Radovana Pankova czy biegającego jak z bateryjką Patryka Kuna. Z przodu w porównaniu z Lechem legioniści mają chyba więcej problemów, ale były pierwszoligowiec Rafał Adamski czy nawet nieodgadniony z formą Mileta Rajović mogą okazać się trudnymi przeciwnikami.

    Tym bardziej, że ostatnio trudno przewidzieć wyjściowy skład Kolejorza z powodu mniej lub bardziej groźnych perypetii zdrowotnych. Tak było w Szczecinie, ale udało się świetnie wyjść z tych problemów i to prezentując naprawdę efektowną, choć często niezbyt skuteczną grę. Oczywiście przydałby się powrót do defensywy Antonio Milicia czy Mateusza Skrzypczaka, mimo że znakomicie radził sobie Robert Gumny. Z kreowaniem akcji ofensywnych nie powinno być kłopotów, bo gra Gholizadeha, Walemarka (niech tylko nastawi celownik!) i Palmy napawa nadzieją na bramkowe zdobycze. Może trochę szkoda, że za kartki musi pauzować Pablo Rodriguez, bo zawsze wnosił do ataków Lecha... pierwiastek szaleństwa.

    Warto, aby w niedzielnym spotkaniu to Kolejorz narzucił swój styl od początku, bo ze strony szkoleniowca przyjezdnych należy się spodziewać taktyki wybicia z rytmu drużyny aktualnego mistrza Polski. Na to lepiej nie pozwolić!

    Polski klasyk w 30.kolejce ekstraklasy Lecha z warszawską Legią w niedzielę 26 kwietnia od godziny 17.30 z Enea Stadionu skomentują na antenie i w przekazie internetowym na www.radiopoznan.fm Krzysztof Ratajczak i Grzegorz Hałasik. Ta transmisja w ramach specjalnego wydania audycji ''W sportowym rytmie'', która rozpocznie się już od godziny 17.05. Polecamy i zapraszamy!

    https://radiopoznan.fm/n/C8n12a
    KOMENTARZE 0