NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

Porażki koszykarek, wygrane koszykarzy

Publikacja: 09.12.2018 g.00:25  Aktualizacja: 09.12.2018 g.00:29
Wielkopolska
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w sobotę wielkopolskie drużyny na ligowych parkietach. Swoje mecze przegrały ekstraklasowe zespoły koszykarek oraz siatkarki z Piły. Lepiej natomiast radzili sobie tym razem mężczyźni.
bm slam stal ostrów wielkopolski - Rafał Jakubowicz - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
/ Fot. Rafał Jakubowicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)

Bardzo ważny mecz przegrały koszykarki Enei AZS Poznań. Przed własną publicznością akademiczki uległy MKK Siedlce 85:88. O porażce zadecydowała przede wszystkim kiepska postawa poznanianek na początku czwartej kwarty. Pościg w końcówce nie przyniósł powodzenia. Do dogrywki mogła w ostatnich sekundach doprowadzić Amerykanka Jazmine Davis, ale jej rzut był niecelny. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie AZS była Khaalia Hillsman, która zdobyła 26 punktów.

Bez historii przebiegał wyjazdowy mecz koszykarek Ostrovii Ostrów Wlkp., które przegrały z Energą Toruń aż 48:89. Zdecydowanie lepiej wiodło się wczoraj koszykarzom z Ostrowa. W 9. kolejce ekstraklasy drużyna BM Slam Stali pokonała AZS Koszalin 100: 76. Z kolei pierwszoligowy Biofarm Basket Poznań wygrał z AZS AGH Kraków 77:67.

W ekstraklasie siatkarek zespół Enei PTPS Piła - po zaciętej walce  - uległ na wyjeździe Developresowi Rzeszów 2:3. W I lidze siatkarki Enei Energetyka Poznań pokonały na wyjeździe AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:0, a siatkarze Krispolu Września wygrali w Siedlcach z KPS 3:1.