NA ANTENIE: Radioranek

Porażki pod koszami

Publikacja: 19.01.2019 g.21:19  Aktualizacja: 19.01.2019 g.21:23 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Bez powodzenia radzili sobie w sobotę wielkopolscy koszykarze na parkietach I ligi. Zarówno Jamalex Polonia Leszno, jak i Biofarm Basket Poznań musiały uznać wyższość rywali. Swoje spotkanie wygrali natomiast siatkarze Krispolu Września.
Biofarm Basket - Leon Bielewicz - Radio Poznań
/ Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

Koszykarze z Poznania mieli za sobą pięć zwycięstw z rzędu, ale ich znakomitą serię przerwali w Słupsku zawodnicy Czarnych. Biofarm przegrał pierwszą kwartę 11 punktami (12:23) i później długo gonił rywali. Udało się dopiero w trzeciej odsłonie, w której goście doprowadzili do remisu 47:47. Na więcej jednak Czarni nie pozwolili i ostatecznie poznaniacy zanotowali pierwszą porażkę od początku grudnia.

W Lesznie drużyna Polonii podejmowała lidera tabeli - FutureNet Śląsk Wrocław. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo dobrze, prowadzili nawet 28:16, ale później inicjatywę przejęli goście. Mimo to, leszczynianie jeszcze na początku ostatniej kwarty mogli myśleć o zwycięstwie (79:82). Przez cztery kolejne minuty nie trafili jednak do kosza, a lider zdobył w tym czasie 14 puntów i było po meczu...

W sobotnich spotkaniach I ligi koszykarek MUKS Poznań uległ AZS PK Kraków 65:81, a rezerwy Enei AZS Poznań rozgromiły Karkonosze Jelenia Góra 106:56.

W I lidze siatkarzy Krispol Września wygrał na wyjeździe z AZS Częstochowa 3:1 (27:25, 18:25, 25:23, 25:18).