NA ANTENIE: Transmisja koncertu zespołu ProjectA ze Studia im.Komedy

Poznański lekkoatleta oczyszczony z zarzutów o doping

Publikacja: 24.05.2021 g.21:20  Aktualizacja: 24.05.2021 g.21:25 Grzegorz Hałasik
Biegający na 400 metrów Jakub Krzewina pod koniec kwietnia został zawieszony przez Polską Agencję Antydopingową, bowiem kontrolerzy trzy razy w ciągu roku nie zastali go we wskazanym miejscu.
krzewina - Grzegorz Hałasik

Zawodnik był wtedy na zabiegu w szpitalu, opóźnił powrót z wyjazdu sylwestrowego oraz zapomniał o korekcie adresu w systemie. Szef POLADA - Michał Rynkowski poinformował dzisiaj, że jedno z naruszeń po wyjaśnieniach lekkoatlety zostało anulowane. Sprinter może więc startować i walczyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Jakub Krzewina od tego sezonu reprezentuje AZS Poznań. Trzy lata temu wywalczył złoty medal halowych mistrzostw świata w sztafecie 4x400 metrów z rekordem świata. Jest kibicem Lecha Poznań, w którym zakochał się, słuchając naszych radiowych transmisji.