NA ANTENIE: JOZEK NIE DARUJE CI TEJ NOCY/BAJM

Słaba postawa Warty w starciu z beniaminkiem

Publikacja: 10.11.2023 g.20:03  Aktualizacja: 10.11.2023 g.22:13 Dawid Cytrowski
To był jeden z najsłabszych meczów Warty Poznań w tym sezonie. Zieloni przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Puszczą Niepołomice 0:2 w piątkowym starciu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
mid-23b10275 - PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dla beniaminka z tej małopolskiej miejscowości to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w historii ich występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Obie bramki padły przed przerwą. W obu przypadkach goście wykorzystali swój największy atut, czyli stałe fragmenty gry. Najpierw w 15. minucie Puszcza wrzucała piłkę z rzutu rożnego z prawej strony, a gola zdobył Ukrainiec Roman Yakuba. W 25. minucie gol padł po wrzutce z lewego narożnika, a jego autorem był Mołdawianin Artur Craciun.

W drugiej połowie Zieloni ruszyli do mocniejszych ataków, ale nie byli w stanie zdobyć choc jednej bramki. Rozczarowany postawą gospodarzy był dyrektor sportowy Warty - Rafał Grodzicki.

To jest oczywiście piłka nożna. Takie mecze się zdarzają. Nam przytrafiło się takie drugie spotkanie, bo ostatnio z Widzewem w Łodzi też nie graliśmy cudownie, ale wtedy uśmiechnęło się do nas szczęście. Tutaj totalnie zawiedliśmy. Szczególnie w pierwszej połowie. Teraz musimy szybko ''wyprostować się'', pokazać wypiętą pierś. W następnych meczach zaprezentować się dużo lepiej i udowodnić sobie i wszystkim, że ta porażka z Puszczą była wypadkiem przy pracy i że potrafimy grać zdecydowanie lepszą piłkę.

- powiedział Radiu Poznań dyrektor sportowy Warciarzy Rafał Grodzicki.

Mimo przegranej poznaniacy zachowali przewagę nad strefa spadkową, ale stopniała ona do czterech punktów.