NA ANTENIE: JUMP THEY SAY/DAVID BOWIE

Sukcesy w Baborówku

Publikacja: 11.09.2023 g.07:10  Aktualizacja: 11.09.2023 g.08:58 Grzegorz Hałasik
Powożący z Australii i Niemiec dominowali, ale były też polskie akcenty. W Baborówku odbyły się Międzynarodowe Oficjalne Zawody w powożeniu zaprzęgami paro- i czterokonnymi.
międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami baborówek - Grzegorz Hałasik - Radio Poznań

W tych pierwszych świetnie zaprezentowała się pochodząca z Poznania Weronika Kwiatek, która indywidualnie zajęła piąte miejsce, co drużynowo pozwoliło Polsce uplasować się na trzeciej pozycji, za Niemcami i Czechami.

Jestem bardzo zadowolona z wyniku, który udało mi się osiągnąć, a także, że polska drużyna dzięki m.in. mojej jeździe utrzymała miejsce na podium. Moje młode konie spisują się fantastycznie, z zawodów na zawody coraz lepiej. A tutaj w Baborówku przy tym pięknym ośrodku, w towarzystwie wielu światowych zawodników, medalistów mistrzostw świata wywalczam piąte miejsce i jestem przeszczęśliwa.

Klasę potwierdziła największa gwiazda światowego powożenia – Australijczyk Boyd Exell, który wygrał rywalizację w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, ale drużynowo Australijczycy musieli uznać wyższość Niemców.